Skip to content

Ideepank muuseumidele

Kliki teemadel või sildipilve märksõnadel, et tutvuda ideedega sind huvitavas valdkonnas

4K (Kumu kaasaegse kunsti kaardid) on Kumu hariduskeskuse poolt välja töötatud lihtne meetod, mis on rajatud diskussioone soodustavatele küsimustele ja abistavad külastajaid teostega lähema kontakti saamisel.

4K on väga kergesti omandatav ja kasutatav meetod kaasaegse kunsti õpetamiseks lastest täiskasvanuteni välja.

Abistavate küsimustega varustatud kaardid ei eelda mingit eelnevat ettevalmistust ega kaasaegse kunsti kogemust ja lähtuvad iga vaataja isiklikest elukogemustest.

4K algidee pärineb Anu Lüsi’lt. Töögruppi kuulusid veel Jelena Tšekulajeva, Piret Kruusandi, Anu Purre, ja Anna-Liisa Lehtmets. Muuseumide aastaauhinna konkursi žüriile esitletud programmi juhtis Heili Sõrmus.

Haridusprogramm võlus hindajaid oma originaalse ja samas kaasaegse kunsti mõistmiseks väljatöötatud universaalse meetodiga, mis paneb grupitööna omavahel arutlema isegi erinevast põlvkonnast ja eri maailmavaadet omavaid inimesi.

Meetod töötati küll välja juba 2007. aastal, kuid see on olnud erinevate kaasaegse kunsti näitustel kasutusel ikka uuena ja täis ettearvamatuid üllatusi. Žürii leidis, et meetodi laiem tutvustamine võiks pakkuda huvitavaid võimalusi paljudele muuseumidele. Ja tegelikult on 4K leidnud tänaseks kõrget tunnustust ja huvi  juba ka välisriikide kunstimuuseumide kolleegide hulgas.

Mine ja proovi ise, kas meetod töötab:

Jelena Tšekulajeva, Eesti Kunstimuuseumi – Kumu kunstimuuseumi haridusprogrammide kuraator – AASTA MUUSEUMIHARIDUSE EDENDAJA 2010

Tags: , , , ,