Skip to content

Ideepank muuseumidele

Kliki teemadel või sildipilve märksõnadel, et tutvuda ideedega sind huvitavas valdkonnas

… aga ära ka alahinda raamatukaane võimet suurendada müüki.

Hoolitse ka selle eest, et raamatu kaanepilt oleks [piisavas suuruses] veebist leitav (isegi siis, kui sa seda otseselt veebi kaudu ise ei müü), sest pressiteate või uudisnupu lugejale jääb kaanepilt meelde ning raamatupoes hakkab “tuttav nägu” paremini silma.

Eesti muuseumides viimase kuu jooksul ilmunud olulisemad trükised (esitluste toimumise järjekorras ning kaanepildi suurused vastavalt veebist leitule):

Harjumaa uurimusi 8. Prangli kogumik

Toimetajad Jaanika Jaanits ja Liisi Taimre

– mis on kolm huvitavamat küsimust saare vanemast ajaloost?
– mida tegi Pranglil Gustav Vilbaste?
– kuidas elati Pranglil eelmisel sajandil?
– mis on Prangli murraku eripära?
– kes olid Prangli hülgekütid?

 

Kalefaktoripojast professoriks. Tartu ülikooli teenistujate sotsiaalne mobiilsus 1802-1918

Lea Leppik

Kalefaktor oli 19. sajandil ülikoolis teenija, kes küttis ahju, pühkis põrandaid ning valvas korra üle. Raamatus on juttu nii nende kui muude Keiserliku Tartu Ülikooli teenistujate liikumisest sotsiaalsel redelil. See ei olnud lihtne – teenija järeltulijast võis saada haritlane umbes kolme põlvkonna järel.

Nõukogude teadus – sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik? Tartu Ülikooli ajaloo küsimusi XXXVIII

Koostaja Lea Leppik

Kas toona keegi üldse teadis, milline peaks õigupoolest olema teaduse sotsialistlik sisu? Mida siis ikkagi õpetati selliste justkui puhtnõukogude teaduste sildi all nagu teaduslik kommunism või teaduslik ateism? Kuidas geograafid välitöödel piiritsoonis piire katsetasid? Ja veel palju muud põnevat lugemist.

 

Tallinna Suurgild ja gildimaja

Ivar Leimus, Anu Mänd, Rein Loodus, Marta Männisalu, Mariann Raisma

Pikk tn 17 asuva Eesti Ajaloomuuseumi vastrestaureeritud “kodumaja” ajalugu on pikk ja kirev: jõulu- ja vastlajoodud, pulmapeod, teatrietendused, kontserdid, oksjonid, kunsti- ja kaubandusnäitused, maailmakuulus hüpnotisöör, läbi klaasi minev daam, ennustajad, esimene kinovaatamine, röntgenikiired…

 

Tags: , , , ,