Skip to content

Ideepank muuseumidele

Kliki teemadel või sildipilve märksõnadel, et tutvuda ideedega sind huvitavas valdkonnas

Üle-eestilisel talgupäeval „Teeme ära!“ kaasalöömine ei ole raketiteadus. Iga muuseum võib osaleda nii talgute korraldajana kui osalejana. Sobivad kõik talgud, mis inimestele korda lähevad – see on hea võimalus turgutada muuseumi kui kogukonna liidri mainet ning samas ka midagi reaalset ära teha.

Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud kutsub osalema mälestiste ja kultuuriväärtuslike paikade korrastustöödel:

Milliseid töid saab mälestisel talgute korras ära teha?
Mälestise puhastamist prahist nii sees kui väljas, võsa lõikamist, hoone akende, uste ja avade sulgemist. Tegevusi, mis ei nõua erialaseid oskusi, on kindlasti teisigi.

Mida peaks läbi mõtlema enne talgute registreerimist?
Planeeri, kui palju talgulisi tööde tegemiseks vajad ja kas tööd nõuavad mingeid erilisi oskusi, näiteks füüsilist jõudu või mingite tööriistade kasutamise oskust. Milliseid tööriistu või muid abivahendeid vajad – need peaksid kas endal olemas olema või siis tuleb paluda need osalejatel kaasa võtta. Mõelda tuleks ka sellele, et kui tekib prügi või oksi, siis kuidas toimub äravedu. Mida omalt poolt talgulistele pakud – näiteks kehakinnitust või siis mälestise ajaloo tutvustust?

Kes saavad abiks olla tööde planeerimisel?
Võta ühendust oma maakonna muinsuskaitseinspektoriga, kes annab nõu milliseid töid mälestisel teha saab. Inspektori kontaktid leiad: www.muinas.ee/meie/kontaktandmed

Mälestise ümber võsa või puude lõikamist planeerides võta ühendust Keskkonnaameti kohaliku regiooniga või kohaliku omavalitsuse keskkonnaametnikuga: www.keskkonnaamet.ee

Registreerida saab veebilehel http://teemeara.ee/
Oma talgute registreerimisel on vaja sellist infot: plaanitavad tööd ja nende eesmärk, oodatav talguliste arv, kogunemise koht ja kohalejõudmise juhised ning mida kaasa võtta. Samuti võiks kirja panna, mida talgulistele pakkuda saad, väga teretulnud on talgupäeval kohaliku paiga, muinsusväärtuse, looduse või muuseumi tegemiste tutvustamine. Või ka muu talgulise meelehea vastavalt võimalustele: nt soe tee, supp, pillimees, väike meene või saun.

Tags: ,